Okçuluk Takımımıza Moral ve Destek Ziyareti

Yakın tarihte Türkiye Şampiyonasına katılacak olan İlçemiz Lise seviyesindeki okçuluk takımımıza Kaymakamımız Murat YILDIZ ve beraberindekilerce moral ziyareti gerçekleştirildi.
Kaymakam YILDIZ, öğrencilerimize “öncelikle kendilerine güvenmeleri gerektiği tavsiyesinde bulunarak, ülke genelinde kendilerinden derece beklediklerini” ifade ettiler.

Okçuluk sporu bugün yaşayan en eski spor dallarından biridir. Okçuluğun geçmişi insanlık tarihinin erken dönemlerine kadar uzanmaktadır. Dünya çapında yapılan bilimsel çalışmalar okçuluğun pek çok farklı kültürü birleştiren bir etkinlik olduğunu ortaya koymaktadır. Bunun nedeni okçuluğun yerel değil evrensel bir uğraş olmasıdır.

Muhtemelen geçmişi Taş Devri’ne kadar giden okçuluk geleneğinin zaman içerisinde avcılık ve savaş için vazgeçilmez bir etkinlik olduğu bilinmektedir. Ateşli silahların keşfedilmesinden önce, insanlar yaylara ve oklara bağlıydı. Aslında, okçuluğun icadı ile savaş yeni bir seviyeye çekilmiştir. Ateşli silahların geliştirilmesine kadar popülerliğini hiç kaybetmeyen okçuluk sonraları varlığını bir spor olarak devam ettirmiştir.

Nedir? Okçuluk sporunda oyuncuları farklı kılan en önemli özellikler koordinasyon, dikkat ve nişan alabilme yeteneğidir.

Branş Kategorileri

Okçuluk sporunda kadınlar ve erkeklerde ayrı ayrı olmak üzere toplamda 4 yaş kategorisinde yapılır. Bunlar sırasıyla şöyledir; Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler. Klasik Yay ve Makaralı Yay sporun iki farklı kategorisini oluşturur.

Ekipmanlar

Kadınlar spor ayakkabı, beyaz spor çorap, beyaz etek veya pantolon, beyaz kısa veya uzun kollu bluz ve şapka; erkek sporcular ise spor ayakkabı, beyaz uzun pantolon ya da kısa şort, kısa veya uzun kollu forma, şapka kullanabilirler.

Muhtar : Ömer BÜYÜK

omerbuyuk

Muhtarlık Adres: Kondu Mahallesi Hükümet Konağı DernekPazarı/Trabzon Türkiye Muhtar Gsm: 0532 4714182 info@kondumahallesimuhtarligi.com www.kondumahallesimuhtarligi.com

Leave comment

Haber Bültenimize Abone Olun!

Mahallemiz Hakkında Haberler ve Duyuruları Almak İçin Kayıt Olun!

dev
×

Hizmet Rehberi | Randevu Sistemi

Kondu Mahallesi Muhtarlığı
Mesai Saatleri: 09:00-17:00 Haftaiçi Hergün

Pencereyi Kapat


Websitemiz Üzerinden 7/24 veya 09:00-18:00
Arasına Mesai Saatlerimizde Gelerek
Muhtarlığımızdan İşlem Yapabilirsiniz.

Nüfus Cüzdanı İşlemi, Nakil Kayıt İşlemi,
İkametgah Belgesi İşlemi, Aceze Yardımı İşlemi,
Evlilik Başvurusu İşlemi, Doğum Kaydı İşlemi, Cenaze
İşlemleri Websitemiz Üzerinden veya Muhtarlığımızı
Ziyaret Ederek Yapabilirsiniz.


  • Nakil Kayıt İşlemi Formu İçin Tıklayınız
  • İkametgah Belgesi Formu İçin Tıklayınız
  • Aceze Yardımı Formu İçin Tıklayınız
  • Evlilik Başvurusu Formu İçin Tıklayınız
  • Doğum Kaydı Formu İçin Tıklayınız
  • Cenaze İşlemleri Formu İçin Tıklayınız
  • Nüfus Cüzdanı Formu İçin Tıklayınız